בין המצרים

קריאת מגילת איכה וקינות ע"י אבל

רבני מכון התורה והארץ
בכל שנה בט' באב אני קורא בציבור את אחד מפרקי איכה בלילה וכמו כן אומר קינה בקול רם (מחלקים בין המתפללים). אני בשנת אבל על אבי מורי הכ"מ. האם אני יכול השנה לקרוא זה וזה?

מכיוון שהשנה תשעה באב חל ביום שבת הוא נדחה ליום ראשון, לכן שאלתי היא איזה שבוע נחשב "השבוע שחל בו תשעה באב"?

רבני מכון התורה והארץ
מכיוון שהשנה תשעה באב חל ביום שבת הוא נדחה ליום ראשון, לכן שאלתי היא איזה שבוע נחשב "השבוע שחל בו תשעה  באב"? השבוע עם התאריך ט' באב או השבוע עם התאריך י' באב (שאליו נדחה הצום השנה)?

האם ניתן לקיים מפגש ראשני(ווארט) בן הורי החתן והכלה בשלושת השבועות של בין המצרים?

רבני מכון התורה והארץ
האם ניתן לקיים מפגש ראשני(ווארט) בן הורי החתן והכלה? האם ניתן לצרף למפגש גם את בני המשפחה הקרובים(אחים אחיות סבא סבתא)?

שחיה בשלושת השבועות

הרב יעקב אריאל
לעניין שחייה לבריכה ללא ענין של תענוג הגוף ובילוי כי אם מטעמיכושר והרזיה, יש לציין שהשחייה נעשית מאותם טעמים שאני עושהצעידות ערב. תודה.

טיול בשלושת השבועות

הרב יעקב אריאל
שלום לכבוד הרב.ראיתי באתר תשובה שהרב כתב, שמותר לטייל בשלושת השבועות.האם מותר גם לעשות טיולי מים, שיט קייאקים, וכיוצא באלו? האםלמרות שמותר עדיף להמנע מכך? תודה מראש.

מוסיקה במסע לפולין בתשעת הימים

הרב יעקב אריאל
שלום כבוד הרב!אני תלמיד ישיבה תיכונית, אנו יוצאים למסע בפולין בתשעת הימים.כידוע במסעות מעין אלה נוהגים לשיר ולנגן (בד"כ שירים שקטיםועצובים) האם ניתן ואם כן כיצד, לנגן ולשיר בצורה כלשהי במסע?

חופשה בשלושת השבועות

הרב יעקב אריאל
האם ניתן לטייל בשלושת השבועות כמובן לא בתשעת הימים?

החורבן ומוסיקה

הרב יעקב אריאל
אני מוסיקאי, חוזר בתשובה והייתי רגיל להופיע בהופעות.כיום אני מעוניין לעשות זאת בימי חול (לא קשור לימי בין המיצרים)על צד הקדושה כמובן.שאלתי היא האם מותר לארגן הופעות כאלה או ללכת להופעותכאלה, שמצד הצניעות אין בעיה, אלא אולי תהא בעיה מצדהגזירה על חורבן הבית?

נופש בחודש אב

הרב יעקב אריאל
האם מותר לצאת לנופש בחודש אב לאחר תשעה באב?

דיני תשעת הימים

הרב יעקב אריאל
מאימתי מותרים איסורי תשעת הימים לאחר סיום ת"ב ובמיוחד בשנהזו שת"ב חל ביום חמישי?

אכילת בשר לספרדים בתשעת הימים

הרב יעקב אריאל
בהמשך לתשובת הרב באתר זה בו חילק בין הספרדים הנוהגיםבדברים מסויימים רק בשבוע שחל בו ת"ב בעוד האשכנזים נוהגיםאיסור בכל תשעת הימים, בענייןאכילת בשר הרב לא הזכיר חילוקזה.האם הספרדים אסורים באכילת בשר בכל תשעת הימים או רקבשבוע שחל בו?

קניית בגדים בתשעת הימים

הרב יעקב אריאל
האם מותר לקנות בגדים בתשעת הימים לחתונה שתתקיים מיד לאחרתשעת הימים?

דין בגדים בתשעת הימים

הרב יעקב אריאל
שלום לכבוד הרב! ההלכה אוסרת על אשכנזים ללבוש בגדיםמכובסים בתשעת הימים, בד"כ אדם אינו מחזיק ברשותו כמותבגדים לא מכובסים המספיקים לתשעה ימים, האם הפתרון של כיבוסבגדים מראש ולבישתם פעם אחת ע"מ שלא יהיו נחשביםכמכובסים, נכון, או שאין מנוס מלהחליף בגדים בתדירות נמוכהיותר?

דיני תשעת הימים

הרב יעקב אריאל
האם הרב יכול לפרט בקצרה את החיובים המיוחדים לתשעת הימים?

שבוע שחל בו

הרב יעקב אריאל
קיבלנו הזמנה עבור בננו שעולה לכיתה א'' למסיבה והרצאות בנושאבריאות ואפילו הצגה לקראת המעבר לבי"ס המסיבה תחול בשבועשחל בו תשעה באב האם מותר להשתתף?

מוסיקה בשלושת השבועות

הרב יעקב אריאל
הרב כתב שדעת הרב עובדיה יוסף להתיר לשמוע שירים מרדיובשלושת השבועות עד תשעת הימים ואילו בילקוט יוסף כתוב שבשלושתהשבועות אסור לשמוע שירים אפילו מהרדיו?בתודה מראש!

טסט בשלושת השבועות

הרב יעקב אריאל
בס"ד לכבוד כבוד הרב שלום רב רציתי לשאול את כבודו האם מותר לעשות טסט בשלושת השבועותכי אחרת יהיה לי הפסד כספי של לקיחת עוד שיעורים בתודה מראש

מפגש משפחתי בשבת חזון

הרב יעקב אריאל
לרגל אירוע מסוים יש בכוונת משפחתי לעשות מפגש משפחתי בביתמלון מסוים בשבת חזון, האם יש בדבר בעיה הלכתית ?

נופש בתקופת בין במצרים

הרב יעקב אריאל
האם מותר לצאת לנופש משפחתי/זוגי בשלושת השבועות?1)האם יש אפשרות לשילוב טיולים חווייתיים בנופש?2)האם הדין שונה כאשר יש מגבלה מבחינת תאריכים?3)האם ישנן הגבלות בבילויים בזמן זה? (ביום-יום ובמהלך נופש)?

קייטנה בשלושת השבועות

הרב יעקב אריאל
כיצד יש לקיים קייטנה (בתאריכים יח'-כד' תמוז) בימים שביןהמצרים, מצד העניינים הבאים:א. השמעת מוזיקת רקע.ב. רחצה בבריכה.ג. קיום הצגה.ד. ביקור במתקני שעשועים – גן חיות וכו'.ה. יום ספורט היתולי.ו. חידונים ושעשועונים.
הקודם   1    2    3    4    5    6    7    8    הבא