ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

הזדמנות אחרונה להרשם לחידון הארץ ומצוותיה

הזדמנות אחרונה להרשם לחידון הארץ ומצוותיה

בימים אלו מסתיימת ההרשמה לחידון הארץ ומצוותיה הרביעי. לשמחתנו, גברים ונשים רבים מכל רחבי הארץ כבר נרשמו לחידון ואנו נרגשים לקראת פתיחתו.

זוהי הפעם הרביעית ברצף שנקיים את החידון בנושא ידיעת הארץ ובמצוות התלויות בארץ. החידון נושא פרסים שווי ערך וביניהם הפרס למקום הראשון בחידון - 10,000 ₪!

אז אם אתם מתעניינים ובעלי ידע בידיעת הארץ ובמצוות התלויות בארץ, אנו מזמינים אתכם להיענות לאתגר ולהשתתף בחידון. מהרו, ההרשמה פתוחה עד ערב חג הסוכות.

לפרטים והרשמה לחצו כאן>>

 

נערכים לשנת תשע"ט - שנת מעשר שני

נערכים לשנת תשע"ט - שנת מעשר שני

שנת תשע"ט נחשבת כשנת מעשר שני. זוהי השנה הרביעית במחזור השנים, כשהיא נמצאת בתווך בין שנת השמיטה שעברה לשנת השמיטה שתבוא עלינו לטובה, בעוד שלוש שנים. מאחר ומדובר בשנת מעשר שני חלק מן ההלכות שונות מהשנה הקודמת. חשוב לציין כי כל מי שמפריש תרומות ומעשרות על פי נוסח ההפרשה של מכון התורה והארץ הפירות והירקות מעושרים כדין.

למידע נוסף לחצו כאן>>

מכון TV

ההדס המיוחס אורך הסרט: 3:39 ד'

למה החליטו לביית את ההדס? מה מיוחד בגידולו? האם ניתן לייצר הדס משולש מלכתחילה? ועוד סיפורים מרתקים מפי החקלאים שמגדלים את ההדסים עליהם נברך כולנו בסוכות.

מכון התורה והארץ לשרותך

זמירון "זמן שמחתנו" לחג הסוכות במבצע: 

"בסוכות תשבו שבעת ימים"... תיהנו מזמן משפחתי, תלמדו, תאכלו וגם תשירו. בדיוק בשביל זה הרכבנו לכם זמירון חגיגי לחג הסוכות ולשמיני עצרת הכולל: נטילת לולב, סדר אושפיזין, קידוש, זמירות ופיוטים, ברכת המזון והבדלה, בנוסח עדות המזרח. הזמירון שזור בהרחבות, רעיונות והלכות החג. בעיצוב יפהפה, מהודר ומאיר עיניים.

מבצע חגיגי לידידי מכון התורה והארץ: 4 זמירונים ב-50 ₪ כולל משלוח. מהרו להזמין!

לרכישה ומידע נוסף לחצו כאן>>

 

"זו כפרתי" - המדריך לפדיון כפרות:  

כפרות עם תרנגול או בצדקה? מתי יש לבצע את המנהג, על איזה סכום ומי חייב בו? לפניכם המדריך לפדיון כפרות כולל נוסח פדיון הכפרות לגברים ולנשים בנוסח ספרד וגם בנוסח עדות המזרח. תכתבו ותחתמו לחיים טובים וארוכים ולשלום.

לקריאת המדריך והנוסח המלא לחצו כאן>>

 

סדר הושענות מעוצב מתנה

אנו גאים להעניק לכם, ידידים יקרים, סדר הושענות מפורט הכולל - סדר הלל, נטילת לולב והושענות בתוספת הרחבות רעיוניות וביאורי מילים בגרסה מעוצבת ומאירת עיניים. רק להדפיס ולהשתמש בחג. חג שמח ושנזכה למצוות!

לקבלת המדריך המעוצב במתנה לחצו כאן>>

 

כיצד לבחור את ארבעת המינים

הולכים לשוק לקניית ארבעת המינים? לפני כן, חשוב שתקראו כאן את כל הדגשים וההלכות כיצד לבחור אתרוג, הדס, ערבה ולולב כשרים כהלכה, מה חשוב לשאול ולדעת לפני הקנייה ומה צריך לחפש. כמו כן ריכזנו כאן עבורכם את סדר נטילת לולב בנוסח ע"מ ואשכנז.

לקריאה לחצו כאן>>

 

דברים שלא ידעתם על ארבעת המינים ו(אולי) לא העזתם לשאול 

מה מקור האתרוג? מה מייצרים עם פירות ההדס? מהן סגולותיה הרפואיות של הערבה?
כל זאת ועוד בערכים החדשים שבאנציקלופדיה ההלכתית חקלאית.

מוזמנים להיכנס ולהעשיר את הידע של כל המשפחה והאורחים בסוכה.