ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

סיור רבני המכון בלולים

סיור רבני המכון בלולים

לאחרונה סיירו רבני המכון בלולי משואות יצחק, על מנת לעמוד מקרוב על תהליך החיסונים הנעשה באופן שגרתי בלולי הפטם השונים.
לסיור קדמה פגישה מקצועית עם ד"ר יואב איתן ממדגרת יבנה מומחה בטיפוח עופות, ועם מר אייזיק סלומון מלולי משואות יצחק שבה הוסברו בטוב טעם שגרת החיסונים והנחיצות הקיימת בהזרקות הפטמים.
בסיור הוראו והודגמו שיטות העבודה השונות הנעשות, וכן ההקפדה היתירה על כך שההזרקות יעשו באופן ששומר הן על רווחת העוף והן על כשרותו, סקירה מפורטת על אופני ההזרקה השונים תבוא בעז"ה באחד מעלוני אמונת עתיך הקרובים.
 
דף פייסבוק חדש ומעודכן למכון התורה והארץ

דף פייסבוק חדש ומעודכן למכון התורה והארץ

בשעה טובה, נפתח דף הפייסבוק של המכון ובו יתפרסמו שו"תים קצרים בשאלות פרקטיות שונות בהלכה (האם מותר לצאת לטיול מסוכן?), הנחיות ודיוקים בענייני הפרשות תרומות ומעשרות, דברים לפרשת השבוע, מבצעים ועידכונים שוטפים מהנעשה במכון ועוד ועוד. מוזמנים לעקוב ולהכניס מצוות ותורה גם לתוך הפיד שלכם
 
לעמוד הפייסבוק>>
 

חידון הארץ ומצוותיה החמישי יוצא לדרך 

בימים אלו שוקדים במכון התורה והארץ על הפקת חידון הארץ ומצוותיה, שיתקיים בפעם הרביעית לקראת ט"ו בשבט בירושלים.

חזקים בידיעת הארץ ובמצוות התלויות בארץ? הצטרפו לאתגר ארץ-ישראלי אמיתי! חידון נושא פרסים העוסק במשניות זרעים עם תוספות והרחבות: היסטוריה וגאוגרפיה ארץ ישראלית, דמויות חכמי ישראל ועוד. הזדמנות לאתגר לימודי מרתק ומעשיר, פרסים ומלגות למצטיינים.

החידון פתוח לכל אדם מגיל 18 ומעלה | ההרשמה באתר המכון התורה והארץ.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן>>

מכון TV

שבת התורה והארץ במלון שבע הקשתות אורך הסרט: 1:27 ד'

תודה לאל, גם השנה התקיימה שבת התורה והארץ והותירה במשתתפים טעם של עוד. זכינו לתפילות מרטיטות לב, סיורים ושיעורי תורה מרתקים ומחדשים ולאירוח מפואר ומהודר מצד מלון שבע הקשתות, על רקע הנוף המרהיב של הר הבית. שמחנו בהשתתפותם של רבנים מכובדים וכמובן בנוכחותו של הרה"ג יעקב אריאל שליט"א. תודה רבה לכל מי שטרח ולקח חלק בארגון השבת, ולמשתתפים הרבים. אשרינו שזכינו!

מכון התורה והארץ לשרותך

הזדמנות אחרונה למבצעי שבוע הספר 

כל ספרי המכון במבצע של פעם בשנה: לאורו של הרא"יה מאת הרב משה צבי נריה זצ"ל, שו"ת באהלה של תורה ומאהלי תורה מאת הרב אריאל שליט"א, הלכה בימינו, חוקות הארץ, ספר זרעים מבואר ועוד. 

למידע נוסף>>

 

מדריכים הלכתיים לימי בין המצרים: 

ימי בין המצרים כבר בפתח, רכזנו עבורכם בצורה תמציתית ובהירה את ההלכות והמנהגים של ימי בין המצרים והתעניות.

מדריך הלכתי לימי בין המצרים>>

מדריך הלכתי לתעניות>>