ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

שבת התורה והארץ - על מתן תורה וביכורים לירושלים

שבת התורה והארץ - על מתן תורה וביכורים לירושלים

מכון התורה והארץ מזמין את ידידי המכון לשבת מרוממת במלון שבע הקשתות מעל פסגת הר הזיתים. הרצאות, סיורים, עונג שבת וטיש חסידי. השבת תתקיים בפרשת בהעלותך י"א-י"ב סיון תשע"ט.

חדרים אחרונים! הזדרזו להירשם!

לפרטים והרשמה: 08-6847325

 

יום עיון בנושא חקלאות מודרנית

יום עיון בנושא חקלאות מודרנית

ביא' אייר התשע"ט, נערך בבית המדרש בחיספין, יום עיון של מכון התורה והארץ בנושא: "קיום מצוות התלויות בארץ בחקלאות המודרנית" בהשתתפות הרב יהודה עמיחי ראש המחלקה ההלכתית של המכון, האגרונום ד"ר מוטי שומרון ראש המחלקה המדעית והרב דוד אייגנר חוקר המכון.

ההרצאות המעשירות דנו בנושאי תרומות ומעשרות בגינות ביתיות והפרשה על תנאי, ערלה בשתילים דו-שנתיים, חרקים בירקות עלים, צער בעלי חיים ודיני בכורות. את הכנס פתח המרא דאתרא, הרב אהרון אייזנטל, רב היישוב חיספין.

תודה לעשרות המשתתפים שהגיעו, למועצה דתית גולן ולרב ישי סמואל מנהל מחלקת הכשרות במועצה האזורית גולן ורב המושב יונתן על הסיוע בארגון הכנס.

לפרסום המלא>>
 

מכון TV

קציר בעיתו אורך הסרט: 4:30 ד'

מרחק שלושה קילומטרים מעזה בלבד, למרות הטרור של הבלונים או העפיפונים ובעיות ביטחון נוספות, בקיבוץ סעד מסרבים להיכנע וממשיכים בעסקים כרגיל – ומתכוננים לקציר החיטה.

מכון התורה והארץ לשרותך

מבצעי שבוע הספר: 

מבצעי שבוע הספר חוזרים ובגדול, מבצעים מדהימים על כל הספרים בהוצאת מכון התורה והארץ 

למידע נוסף>>

 

 

במיוחד לשבועות! אנציקלופדיה הלכתית חקלאית


כל מה שרצים לדעת על חלב, חמאה, גבינה וחליבה ולא העזתם לשאול, באנציקלופדיה של מכון התורה והארץ, המרכזת את כל המידע המקצועי וההלכתי לתחומי החקלאות השונים. כל ערך באנציקלופדיה מובא בשני חלקים – חלק מדעי מקצועי וחלק הדיון ההלכתי. מוזמנים לעיין וללמוד!

לערכי האנציקלופדיה>>