ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

הצטרפות לתכנית תורה וארץ

הצטרפות לתכנית תורה וארץ

המחזור החמישי של תכנית תורה וארץ העומד לצאת לדרך. מדובר בתכנית מיוחדת עבור רבני קהילות ורבני יישובים מכהנים, ר"מים בישיבות הסדר או בישיבות הגבוהות ואברכים מעל שמונה שנות לימוד בישיבה.

המשתתפים בתכנית לומדים ומתמחים בנושא המצוות התלויות בארץ בלימוד עצמאי, בדפי עבודה מסכמים לכל נושא, ימי עיון מרתקים ומעשירים וסיורים מקצועיים בתחום.

מספר המשתתפים מוגבל, בואו להיות שותפים בחיזוק הקשר לארץ ישראל ולמצוותיה. הזדרזו להגיש מועמדות באתר מכון התורה והארץ.

לפרטים נוספים והרשמה>>

לאתר התכנית>>

 

במעגל השנה: לראות, ללמוד ולהתרגש

במעגל השנה: לראות, ללמוד ולהתרגש

מדרשת התורה והארץ מעבירה מגוון פעילויות חווייתיות סביב מעגל השנה תוך שימוש באמצעי המחשה מרשימים היוצרים חוויה לימודית ייחודית, ועל פי תאוריית האינטיליגנציות. הפעילויות מיועדות לגילאי גן חובה ולכיתות א' -ו'.

צוות המדרשה כולל מדריכות מקצועיות ומנוסות. ייחודה של המדרשה בכך שהיא מדרשה ניידת המגיעה לכל מקום נדרש ברחבי הארץ. ניתן להזמין את הפעילויות בכל ימות השנה.

בגיבוש התכניות השונות של המדרשה משתתפים צוות של אנשי חינוך בעלי ניסיון עשיר, והן בפיקוח משרד החינוך ואיגוד המדרשות.

לפרטים נוספים והזמנה>>

לאתר המדרשה>>

 

אז מה היה לנו? סיכום שבת התורה והארץ לידידי המכון 

שבת התורה והארץ היתה מוצלחת במיוחד, התפילות המרגשות, הסיורים המרתקים ושיעורי התורה השאירו רושם ורוממו את רוחנו. נציין במיוחד את קבלת השבת המרגשת במצפה רחבעם אל מול מקום המקדש, את השיחה מפי כבוד הרב שלמה עמר וכמובן את נוכחותו המורגשת של הרה"ג יעקב אריאל שליט"א. אנו מודים מקרב לב למשתתפים ולכל מי שטרח ולקח חלק. שנזכה לעוד שבתות רבות של תורה ונחת, מעין עולם הבא. 

מכון TV

שנת מעשר שני – מה זה בכלל? אורך הסרט: 1:43 ד'

השנה היא שנת מעשר שני.

מהי המשמעות שלה היום? כיצד מעשרים פירות וירקות בשנה כזאת? מוזמנים לצפות בסרטון אנימציה קצר המסביר באופן ממוקד ובהיר כל מה שצריך לדעת על שנת מעשר שני.

מכון התורה והארץ לשרותך

גיליון אמונת עתיך 121 זמין לקריאה במהדורה דיגיטלית 

כתב העת שעוסק בבירור הלכתי ומקצועי של סוגיות אקטואליות, במידע יישומי ובמענה לשאלות הלכתיות מעשיות, זמין לקריאה און ליין באתר מכון התורה והארץ.

בין הנושאים בגיליון האחרון: חיוב הפרשת תרומות ומעשרות בירושלים ובמקדש, גידול חגבים למאכל אדם - אתגר הלכתי בעולם משתנה, שימוש כשר בכיריים בעלות אפקט אינדוקציה, 'דירות רפאים' בארץ ישראל, מסייע בפעולת סירוס בעלי חיים ועוד...

לצפייה בגיליון 121 המלא לחץ כאן>>

לאמונת עתיך קל 121 - מאמרים נבחרים לחץ כאן>>

 

מבצע: לאורו של הראי"ה, חמישה כרכים

פרקי חייו והגותו של מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, דמות המופת בחמ"ד לשנת תשע"ט, בהוצאה מאירת עיניים עם הערות, הפניות, תמונות ומקורות מכתבי יד קודשו. חמישה כרכים שנלקטו וחוברו יחדיו על ידי תלמידו הרב משה-צבי נרי'ה על תולדות מורו ורבו: שיחות הראי"ה | מועדי הראי"ה | חיי הראי"ה | בשדה הראי"ה | ליקוטי הראי"ה.
 
הרב נרי'ה משרטט את דמותו המרשימה של הרב קוק, והוא הכותב הגדול והמרכזי אודותיו. הספרים מביאים את רשמיהם של רבנים ואישים גדולים שהיו בקשר עם הרא"יה וכמו כן סיפורים ומקורות של כתבי הראי"ה.

מחיר מבצע מיוחד: 200 ₪ בלבד, כולל משלוח

לפרטים נוספים ורכישה>>