ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

ממשיכה ההרשמה לחידון הארץ ומצוותיה ה-4

ממשיכה ההרשמה לחידון הארץ ומצוותיה ה-4

ההרשמה לחידון ידיעת הארץ ומצוותיה 4# בעיצומה! חזקים בידיעת הארץ ובמצוות התלויות בארץ? הצטרפו לאתגר ארץ-ישראלי אמיתי! חידון נושא פרסים העוסק במשניות זרעים, עם תוספות והרחבות: היסטוריה וגאוגרפיה ארץ ישראלית, דמויות חכמי ישראל ועוד. הזדמנות לאתגר לימודי מרתק ומעשיר, פרסים ומלגות למצטיינים.

החידון פתוח לכל אדם מגיל 18 ומעלה | ההרשמה באתר מכון התורה והארץ עד ערב חג הסוכות תשע"ט

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן>>

 

צדקות יהודה וישראל: ספר חדש ומרתק בהוצאת מכון התורה והארץ

צדקות יהודה וישראל: ספר חדש ומרתק בהוצאת מכון התורה והארץ

מהי עמדת ההלכה בנוגע לאישי ציבור המקבלים מתנות מידידים? האם על פי התורה אנו מחויבים לקלוט פליטים סודנים שברחו כדי להינצל מטבח? האם חובת המדינה לפצות את אזרחיה על הפסדים שנגרמו להם בשל מלחמה?

הספר "צדקות יהודה וישראל" מאת הרב יהודה זולדן כולל אסופת מאמרים המנתחים את הסוגיות הבוערות בראייה הלכתית – תורנית מרתקת. הרב ד"ר יהודה זולדן, חוקר תורני, מחבר ספרים ומרצה, מיטיב לתאר את מורכבות הנושאים השונים ומביא בצורה בהירה ומאירת עיניים את עקרונות התורה וההלכה בסוגיות השונות.

מחיר השקה חגיגי:

מחיר קטלוגי 60 ₪ | מחיר מבצע 50 ₪ | משלוח 10 ₪

לפרטים נוספים ורכישה>>
 

מכון TV

מהי המטרה של בית הכנסת? אורך הסרט: 3:27 ד'

בית הכנסת מהווה חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה הדתית כיום, אולם מעניין לגלות שבימי בית שני בתי- כנסת שימשו למטרה אחרת מתפילה. מהי מטרה זו ומדוע לא שימשו לתפילה? אתם מוזמנים לצפות בסרטון שחושף עובדות מרתקות על תולדותיו של המבנה המרכזי כל -כך בחיינו. 

 

מכון התורה והארץ לשרותך

מה קורא? גיליון אמונת עתיך 120 זמין לקריאה במהדורה דיגיטלית  

גיליון חדש, מספר 120 יצא לאור ומפורסם במלואו במהדורה מקוונת. כתב העת "אמונת עתיך" עוסק בבירור הלכתי ומקצועי של סוגיות אקטואליות, במידע יישומי ובמענה לשאלות הלכתיות מעשיות. כתב העת זמין לקריאה במלואו, און ליין באתר מכון התורה והארץ.

הגיליון החדש עוסק במגוון נושאים: עשיית עיסות ששיעורן פחות משיעור חיוב, חיוב ממוני בגין נשיכת כלב בזמן הזה, מבט תורני על מאבק הנכים, חרקים בקמח, האם שבט לוי וכל מי ש'תורתו אומנותו' פטורים מגיוס לצבא? ועוד...

לצפייה בגיליון 120 המלא לחץ כאן>>

לאמונת עתיך קל 120 - מאמרים נבחרים לחץ כאן>>

 


בן אדם, מה לך נרדם?

מה מקור מנהג הסליחות, ניתן לומר גם ללא מניין? האם צריך לשבת או לעמוד בזמן סליחות? זה הזמן לרענן את הידע שלכם על מנהגי והלכות הסליחות בחודש אלול.

למידע נוסף לחצו כאן>>